SIE 2023

• Kategoria:Aktualności wsparcie państwowe

Ciągi komunikacyjne na oś. Żołnierzy Wyklętych

Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Nazwa zadania: Budowa głównych ciągów komunikacyjnych na Osiedlu Żołnierzy Wyklętych – ul. Rotmistrza Pileckiego, Hieronima Dekutowskiego, Łukasza Cieplińskiego oraz odcinek ul. Usługowej w Iławie

Dofinansowanie: 4 452 502,80 zł

Całkowita wartość: 12 820 838,00 zł

Zadanie obejmuje budowę drogi gminnej o nawierzchni z betonu asfaltowego, szerokości 6,00m w zakres, której wchodzi odcinek ul. Usługowej, odcinek ul. Żołnierzy Wyklętych, ul. Rotmistrz Witolda Pileckiego, ul. Łukasza Cieplińkiego ps. „Pług”, ul. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Drogi te połączone będą ze sobą skrzyżowaniem o ruchu okrężnym (rondem) o średnicy 48,0m. Jezdnia na rondzie będzie składała się z pasa szerokości 6,0m i pasa zabruku z kostki granitowej o szerokości 3,0m. Ulice objęte opracowaniem stanowią dojazd do terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkalną jednorodzinną oraz wielorodzinną. Wzdłuż jezdni wykonany zostanie ciąg pieszo-rowerowy szerokości 2,5-4,0 m o nawierzchni z bezfazowej betonowej kostki brukowej. Przy ul. Rotmistrza Pileckiego wykonana zostanie zatoka autobusowa o nawierzchni z kostki granitowej. Wzdłuż drogi gminnej wykonane zostanie oświetlenie z dodatkowym doświetleniem przejść dla pieszych. Teren po wykonaniu dróg zostanie uporządkowany i zagospodarowany zielenią. Dzięki wykonaniu infrastruktury drogowej zapewniony zostanie bezpieczny i dogodny dojazd do terenów inwestycyjnych  różnym przeznaczeniu.