• 20
    PAZ 2022

  • Kategoria:Projekty UE, Dla mieszkańców

    Kolejny milion złotych dotacji dla Iławy. Inwestycja w młode pokolenie to priorytet naszych działań.- mówi Dawid Kopaczewski Burmistrz Miasta Iławy

Tak niedawno informowaliśmy o podpisaniu umowy na budowę żłobka miejskiego. Dziś z radością przekazujemy informację, że udało się pozyskać 958 tys. zł na wyposażenie naszych iławskich szkół podstawowych. Jest to ogromny sukces i szansa dla naszych najmłodszych mieszkanek i mieszkańców. Środki te otwierają możliwości uczenia się na nowym, nowoczesnym sprzęcie, z dostępem do nowoczesnego oprogramowania, czyli w efekcie spowodują większa motywację i radość z poszerzenia wiedzy i umiejętności.

zdjęcie

Co to oznacza dla uczniów i nauczycieli. Co zmieni się w naszych szkołach podstawowych?

- Robimy wszystko, aby nasza iławska młodzież miała jak najlepsze warunki do nauki do rozwoju zarówno intelektualnego, jak i fizycznego. Sami dobrze wiemy, że postęp technologiczny idzie w niesamowitym tempie do przodu. Wyposażenie szkół w nowoczesny sprzęt otwiera iławskim uczniom możliwość czerpania z wiedzy bez ograniczeń dostępu do niej. Zależy mi na tym, aby nasze szkoły były jak najlepiej wyposażone, co zdecydowanie poprawi jakość edukacji oraz dostępność owoczesnych rozwiązań edukacyjnych dla wszystkich uczniów.- mówi burmistrz Kopaczewski

W głównej mierze założenia projektowe zakładają doposażenie szkół w sprzęty komputerowe i multimedialne, różne niezbędne oprogramowania, ale także umeblowanie, jak i wyposażenie sal gimnastycznych i pracowni aktywności fizycznej m.in. w manekiny treningowe, tablice wyników, wyposażenie sportowe.

Warto podkreślić, że w ramach realizacji założeń projektu do 5 miejskich szkół podstawowych trafią najnowocześniejsze sprzęty, które wzbogacą także pracownie terapii sensorycznej oraz  pracownie edukacyjno-terapeutyczne.

- Praca  z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, z niepełnosprawnością będzie miała już całkowicie inny wymiar. Oprócz nowoczesnego specjalistycznego sprzętu doposażymy te pracownie w odpowiednie programy, akcesoria terapeutyczne, a także w pomoce dydaktyczne mające na celu wsparcie zarówno nauczycieli, jaki rodziców dzieci problemami rozwojowymi i społecznymi.- dodaje Renata Kamińska dyrektor ICUW.

Dane projektowe:

Tytuł: "Doposażenie placówek oświatowych Miasta Iławy w nowoczesny sprzęt dydaktyczny".

Dofinansowanie: 958 464, 88 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014-2020.