STY 2022

Nabór wniosków na dofinansowanie usuwania azbestu z terenu Iławy.

Rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowaniedo demontażu, transportu i unieszkodliwiania azbestu

Ogłoszenie

Wsparcie w zakresie usuwania wyrobów azbestowych z terenu miasta Iławy będzie udzielane:

• jednostkom samorządów terytorialnych na usuwanie wyrobów zawierających azbest
    z obiektów, których właścicielami są jednostki samorządu terytorialnego
    i Skarb Państwa,
  • osobom fizycznym,
  • członkom rodzinnych ogrodów działkowych,
  • kościołom i związkom wyznaniowym,
  • stowarzyszeniom,
  • spółdzielniom mieszkaniowym,
  • wspólnotom mieszkaniowym,
  • jednostkom sektora finansów publicznych będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Termin naboru wniosków trwa do 31 marca 2022 roku

Wnioski można pobrać:

• w kancelarii Urzędu Miasta Iławy p. 120
  • na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej https://bip.umilawa.pl/.

Wnioski można składać w Kancelarii Urzędu Miasta Iławy (parter, pok. 120).

Burmistrz Miasta Iławy w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyłoni Wykonawcę, który będzie realizował prace związane z ww. zadaniem. Gmina Miejska Iława zleci usunięcie azbestu Wykonawcy wybranemu w trybie rozpoznania cenowego i poniesie 100% kosztów wykonania usługi.

Nowe pokrycia dachowe właściciel nieruchomości musi wykonać we własnym zakresie
i na własny koszt.

Przewidywany termin wykonania prac związanych z usuwaniem azbestu:  maj – wrzesień 2022 r. Zadanie będzie współfinansowane ze środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Banasiuk tel. (89) 649 01 56, pok. 223.