STY 2022

Najlepsi siatkarze nadal w Iławie. ICSTiR podpisało umowę na organizację rozgrywek Plus Ligi w 2022 roku.

Dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji podpisał 7.01.2022 r. porozumienie  z władzami drużyny siatkarskiej Indykpol AZS Olsztyn. Oznacza to, że również w tym roku będziemy świadkami sportowych emocji na najwyższym poziomie.

Iława będzie gościła siatkarzy Plus Ligi do końca 2022 r. Na dokończenie rozgrywek sezonu 2021/2022 i rozpoczęcie sezonu 2022/2023 zabezpieczono w budżecie łączną kwotę 150 000 zł. Środki te pokryją zapotrzebowanie drużyny Indykpolu AZSu Olsztyn w zakresie zakwaterowania i wyżywienia podczas meczów, opłaty sztabu medycznego, transportu oraz opłat licencyjnych. Dodatkowo ICSTiR zobowiązało się do udostępnienia i przygotowania obiektu hali sportowo – widowiskowej do meczów zgodnie z wymogami Plus Ligi.

Cieszę się, że kontynuujemy współpracę z jednym z najlepszych klubów siatkarskich w Polsce. Pełne trybuny iławskiej hali, podczas rozgrywanych meczów, są dowodem trafności podjętej decyzji – komentuje burmistrz Dawid Kopaczewski.

Warunki nowej umowy są korzystne dla budżetu miasta. Wynegocjowana kwota, obejmująca cały rok, jest proporcjonalnie niższa od kosztu poniesionego w 2021 r. Indykpol AZS Olsztyn zobowiązał się do przekazania 30% wartości wpływu z biletów.  Miasto decydując się na taką konstrukcję finansowania ograniczyło ryzyko związane z możliwością wprowadzenia bardziej restrykcyjnych obostrzeń pandemicznych, co wiązałoby się z mniejszą liczbą sprzedanych biletów. Znaczna część wymagań organizacyjnych m.in. obsługa sędziowska, medyczna, system challenge, ochrona będzie zapewniona przez olsztyńską drużynę.

Rozgrywki Plus Ligi w Iławie to dodatkowe korzyści dla lokalnych przedsiębiorców. Siatkarskie widowiska oznaczają przychody dla branży turystycznej i gastronomicznej.  Nie można zapominać o promocji Iławy w ogólnopolskich mediach. Gwarantuje to pakiet sponsorski o wartości 200 000 zł obejmujący umieszczenie loga Miasta Iławy na strojach meczowych siatkarzy, oklejenia wizualizacjami miasta parkietu hali, banerach promocyjnych podczas meczów oraz zamieszczeniu logotypów miasta na biletach, folderach okolicznościowych, kalendarzach oraz oficjalnej stronie internetowej klubu. Podczas sesji Rady Miasta Iławy, zaplanowanej w lutym 2022 r., prezes AZS zaprezentuje i omówi wartości medialne współpracy, wynikające z transmisji meczów w ogólnopolskiej telewizji.