• Data rozpoczęcia:
    06 WRZ 23 18:00

    Data zakończenia:
    06 WRZ 23 19:00

    MBP Iława

  • Spotkanie autorskie z Weroniką Mathią

Weronika Mathia - dwukrotna laureatka konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, gdzie kształciła swój warsztat pisarski pod okiem Roberta Małeckiego i Zygmunta Miłoszewskiego. Dziennikarka, copywriterka, politolożka oraz współzałożycielka Kuźni Bestsellerów – szkoły kreatywnego pisania. Prywatnie mama trójki chłopców. Wolny czas spędza na pisaniu, czytaniu oraz… renowacji mebli.
Już niedługo, bo 6 września obędzie się premiera jej pierwszej powieści „Żar” – i choć to pierwsza skończona i oddana do wydania książka, Weronika nie zaprzestała i już trwają prace nad kolejną powieścią, której akcja osadzona jest w Iławie.

„Żar” to historia o zaginięciu, stracie, bólu, złych decyzjach oraz krzywdach. Książka porusza trudne tematy takie jak depresja, nadużycia seksualne, samobójstwo. Całość dopełnia małomiasteczkowa atmosfera, w której nie brakuje mrocznych tajemnic i zaskakującego finału.

Mamy zaszczyt zaprosić Was na spotkanie autorskie z Weroniką Mathia, które towarzyszyć będzie premierze książki. Porozmawiamy o fabule, bohaterach i inspiracji do pisania. Czym cechuje się dobry kryminał, jak napisać dobrą powieść i zadbać o zwroty akcji? Na te i inne pytania poznamy odpowiedź już 6 września – spotkanie w Stacji Jeziorak w Galerii Jeziorak, start o godzinie 18:00.