• 19
    KWI 2024

  • Kategoria:Dla mieszkańców

    Finał III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Iławie już za nami!

18 kwietnia 2024 r., w naszej szkole już po raz trzeci spotkała się młodzież z iławskich podstawówek, by wziąć udział w zmaganiach w ramach Międzyszkolnego Konkursu Wiedzyo Iławie. Budowanie społecznej tożsamości młodych iławian i wzmacnianie poczucia więziz rodzinnym miastem – oto jeden z celów, które postawili sobie twórcy oraz organizatorzy III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Iławie, Katarzyna Górska i Piotr Bryl.

zdjęcie

Finał uroczyście rozpoczęli: wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 - pani Katarzyna Grabkowska oraz Burmistrz Miasta Iławy - pan Dawid Kopaczewski, który podobnie jakw ubiegłym roku, objął to wydarzenie swoim patronatem.

Nad oceną wystąpień konkursowiczów zgodnie z przyjętymi kryteriami czuwało Jury w składzie: Katarzyna Grabkowska, Kamila Borkowska oraz gość specjalny, pan Dariusz Paczkowski.

Uczestnicy, czyli 3 osobowe zespoły uczniów z klas piątych iławskich szkół podstawowych:  Szkoły Podstawowej nr 1 , Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4  i Szkoły podstawowej nr 5 mieli okazję konkurować ze sobą i wykazać się wiedzą na temat historii i teraźniejszości naszego miasta. Rundy były zróżnicowane pod względem formy i wymagały od uczestników nie tylko wykazania się wiedzą, ale również umiejętnością zaprezentowania się przed szerszym gremium. Najbardziej emocjonująca okazała się runda druga, podczas której drużyny prezentowały wylosowany wcześniej zabytek Iławy, a następnie udzielały odpowiedzi na pytania Jury. Okazało się, że każdy zespół podołał wyzwaniomi dzielnie reprezentował swoją szkołę. Ostatecznie, po ponad dwugodzinnych zmaganiach, wyłoniono zdobywców pierwszego, drugiego, trzeciego i czwartego miejsca (warto nadmienić, że poziom był na tyle wyrównany, że pomiędzy III a IV miejscem była różnica zaledwie jednego punktu).  Oto oni: 

Szkoła Podstawowa nr  1- miejsce I

Opiekunka: Pani Ewa Węglerska

Skład drużyny:

Zuzanna Wasielewska

Wojciech Łapiński

Ignacy Zakrzewski

 

Szkoła Podstawowa nr 5 - miejsce II

Opiekunka: Pani Kinga Michalak

Skład drużyny:

Maria Czubińska

Gabriela Lusa

Zofia Fafińska

 

Szkoła Podstawowa nr 4 – miejsce III

Opiekunka: Pani Kamila Kozłowska

Skład drużyny:

Zofia Olszewska

Lena Hinz

Krzysztof Jarnicki

 

Szkoła Podstawowa nr 3 – miejsce IV

Opiekunowie: Katarzyna Górska, Piotr Bryl

Skład drużyny:

Maja Staniszewska

Lucjana Szczypski

Franciszek Grzywacz

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a pozostałym osobom z całego serca dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji oraz przeprowadzeniu tegorocznej edycji konkursu.

Katarzyna Górska i Piotr Bryl