• 18
    WRZ 2023

  • Kategoria:Dla mieszkańców

    Wybierzmy autobus zamiast auta podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności 16-22 września!

"Oszczędzaj energię" -  to hasło tegorocznego, już 22. Europejskiego Tygodnia Mobilności, który potrwa od 16 do 22 września. To najlepszy czas, aby zostawić auto na parkingu i wybrać się do pracy lub szkoły autobusem ZKM!

zdjęcie

Celem akcji jest promocja ekologii, bezpieczeństwa i zrównoważonej mobilności. Od 22 lat tysiące instytucji, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych i miast bierze udział w Europejskim Tygodniu Mobilności (ETM), zachęcając do zmiany przyzwyczajeń mieszkańców.

Temat przewodni tegorocznej kampanii - "Oszczędzaj energię" - zachęca do przemieszczania się w sposób, który pozwala oszczędzać zasoby naturalne. Doskonale wpisuje się w to motto sprawna i pewna komunikacja zbiorowa, która umożliwia mniejsze zużywanie energii w przestrzeni miejskiej, niż gdybyśmy poruszali się samochodem. Transport zbiorowy dzięki nowoczesnemu taborowi pozytywnie wpływa też na środowisko naturalne oraz na zdrowie, ponieważ do przystanku trzeba dojść - co zapewnia choćby minimalną dawkę ruchu.

KORZYSTANIE Z ZKM IŁAWA TO WYGODA I OSZCZĘDNOŚĆ! ZOBACZ, JAKIE TO PROSTE!

Kupno biletu- to kilka sekund.

Możliwości zakupu biletów są różne. Najszybszy i najprostszy sposób to kupno poprzez aplikację Skycash, MoBilet lub własną aplikację bankową na telefonie lub płatność kartą w biletomacie, który znajduje się w każdym autobusie! Oczywiście jest też możliwość zakupu biletu w wybranych punktach handlowych na terenie miasta (TU KUPISZ BILETY ZKM) oraz u kierowcy autobusu za odliczoną kwotę.

A gdy już mamy bilet? Możemy korzystać przez 45 minut ze wszystkich linii!

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że kupując bilet normalny za 2,80 zł lub ulgowy za 1,40 zł może korzystać przez 45 minut ze wszystkich linii na terenie miasta. Zatem chcąc dojechać na przykład z Osiedla Piastowskiego linią nr 3 na plażę miejską na ul Kajki wystarczy przesiąść się w autobus linii nr 2 na ul. Królowej Jadwigi na tym samym bilecie!

 A gdy korzystamy bardzo często i cenimy sobie wygodę?

Wówczas najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest zakup biletu miesięcznego, który możemy już mieć za 76 zł ( bilet normlany) lub 38 zł ( bilet ulgowy)  i korzystać z komunikacji miejskiej dowoli  przez cały miesiąc!

✅Siedem dni w tygodniu przez 30 dni❗️

✅Bez ograniczeń czasowych❗️

✅Wszystkie linie na terenie miasta❗️

✅Wygoda i pewność☺️

Gdzie kupić BILET MIESIĘCZNY? 

➡️Siedziba ZKM na ul. Wojska Polskiego 29

➡️Aplikacja mobilna ( Skycash, moBilet)

➡️Salonik prasowy ul. Wiejska 5

➡️Salonik prasowy ul. Smolki 12 (przy Biedronce)

➡️Salonik prasowy Dom Parkowy ul. Niepodległości

➡️Salonik prasowy Intermarche ul. Dąbrowskiego 21

➡️Sklep spożywczo-przemysłowy ul. Wyspiańskiego 20

Dowiedz się więcej na : zkm.miastoilawa.pl

Akcja "Oszczędzaj energię"  wpisuje się w Kampanię Promocyjną transportu zbiorowego w Iławie koordynowaną przez Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Iławy we współpracy ze spółką  ZKM Iława. Ma ona zachęcić mieszkańców, w tym dzieci, do korzystania z autobusów miejskich, które są nowoczesne, bezpieczne, a poruszanie się nimi  zmniejsza korki w mieście, zwłaszcza w godzinach szczytu, i tym samym zmniejsza się emisja spalin do atmosfery. To BEZPIECZEŃSTWO, WYGODA , EKOLOGIA, OSZCZĘDNOŚC CZASU I PIENIĘDZY. To także nauka samodzielności dla najmłodszych.