• 17
    PAZ 2022

  • Kategoria:Dla mieszkańców, Realizacje inwestycji miejskich, Aktualności wsparcie państwowe

    Jedna z najważniejszych inwestycji przed nami: nowy żłobek już niebawem w Iławie!

Mówią, że do trzech razy sztuka. Jednak w przypadku iławskiego żłobka potrzeba było aż czterech przetargów, aby wyłonić wykonawcę, tej tak ważnej dla naszych mieszkańców inwestycji.- mówi Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.  

zdjęcie

7 października z dwóch ofert złożonych w postępowaniu przetargowym, korzystniejszą o ponad 2 mln zł przedstawiła lokalna firma wieloletnią tradycją budowlaną.  Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane „IPB” sp. z o.o., i to właśnie z tą firmą 24 października zostanie podpisana umowa na realizację zadania pn."Budowa żłobka miejskiego  przy ul. 1 Maja w Iławie". Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie 12 201 051,58zł  a termin jego realizacji  to 13 m-c od dnia podpisania umowy. Przypominamy, że na budowę żłobka miejskiego ratusz pozyskał 4 999 955 zł zł z Programu RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH.

-Niezmiernie cieszę się, że udało się w końcu rozstrzygnąć przetarg i niebawem będziemy mogli zaoferować rodzicom  piękną, nowoczesną  a co najważniejsze bezpieczną placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Jako tata 3 dzieci wiem, jak ważne dla rodziców jest zapewnienie bezpiecznego miejsca dla swoich maluchów. Nie każdy przecież może liczyć na pomoc  babci, dziadka czy opiekunki w miejscu zamieszkania. W naszym żłobku do czterech oddziałów przyjmiemy aż  80 dzieci w  wieku 1-3 lat, co w połączeniu z obecnie funkcjonującą  już placówką przy ul. Obrońców Westerplatte daje nam już 160 miejsc w całym mieście – mówi Kopaczewski.

W ramach tej inwestycji na działce po dawnej siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej powstanie wolnostojący  budynek jednokondygnacyjny, o powierzchni użytkowej ok. 895m2. Ta przestrzeń pomieści 4 sale zabaw dla dzieci wraz z zapleczem sanitarnym i szatniami, pokoje dyrektora obiektu i pielęgniarki, kuchnię z zapleczem oraz pomieszczenia socjalne i konserwatora. Ponadto w dokumentacji znajdują się miejsca parkingowe, plac zabaw i zieleń.

           
O kolejnych postępach realizacji inwestycji będziemy informować na bieżąco.