CZE 2022

• Kategoria:Dla mieszkańców, Aktualności Herborn, Aktualności Tholen

Tytuły Honorowych Obywateli Miasta Iławy z 2020 roku uroczyście przekazane

3 czerwca w Sali Narad im. Maksymiliana Grabowskiego, w związku z wizytą delegacji z miast partnerskich Tholen, Herborn i Gargždai, odbyła się nadzwyczajna sesji Rady Miasta w Iławie. Uroczystość otworzyła nasza hejnalistka Agata Otręba z Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Iławie.

Sesji towarzyszyła podniosła atmosfera. Nasi Honorowi Obywatele z miast partnerskich: Ger van de Velde była pani burmistrz Tholen, Simon Nieuwkoop były sekretarz Tholen oraz Jörg Kring były sekretarz Herborn ze wzruszeniem odbierali tytuły przyznane im przez radę w 2020  r. oraz wspominali lata współpracy z naszym miastem.

Uroczysta sesja była także dobrym momentem na podsumowanie dotychczasowej współpracy, które przygotował i zaprezentował Piotr Bryl nauczyciel,  który od lat koordynuje projekty młodzieżowe realizowane z naszymi zagranicznymi partnerami.  Młodzieżowa Rada Miasta Iławy wykorzystała okazję do przedstawienia się i zaproszenia do współpracy międzynarodowej. Natomiast Burmistrz Dawid Kopaczewski, Przewodniczący Rady Miasta w Iławie Michał Młotek oraz opiekun MRM w Iławie Tomasz Woźniak wręczyli oficjalne gratulacje radnej MRM Aleksandrze Przepiórskiej z tytułu nominacji do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

Uroczystość zakończył przepiękny koncert zespołu Iława Gospel Singers.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w wykonaniu Karola Chołaszczyńskiego oraz transmisji z tego wydarzenia Transmisja

Przedsięwzięcie współfinansowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach Konkursu WM DLA WM 2022.