MAJ 2022

• Kategoria:Dla mieszkańców, #SolidarnizUkrainą

Potrzebne wsparcie w punkcie zbiórki darów dla uchodźców!

Punkt zbiórki darów w CAL-u wciąż działa na pełnych obrotach i potrzebuje naszego wsparcia. Mieszkańcy Iławy wspaniale się organizują i pomagają w każdy dostępny sposób ofiarowując
do CAL-u produkty żywnościowe, higieniczne i pierwszej potrzeby. Jak wygląda praca na ul. Wiejskiej i czego aktualnie najbardziej potrzeba? O to pytamy Macieja Marciniaka zarządzającego obiektem.

Od kiedy działa punkt zbiórki?
Zaraz po informacji o rozpoczęciu działań militarnych na Ukrainie dostaliśmy od burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego polecenie przygotowania obiektu na punkt pomocowy. Mobilizacja musiała być bardzo szybka. Miasto jako właściciel obiektu  koordynuje wszystkie nasze działania, jesteśmy w stałej współpracy i dokładamy wszelkich starań, aby na bieżąco reagować na potrzeby, które do nas docierają.

Jak pomagają iławianie?
Pomoc płynie do nas z różnych źródeł, mieszkańcy Iławy są bardzo ofiarni i reagują na każdy nasz sygnał, za co chciałbym w imieniu własnym, władz miasta i przede wszystkim uchodźców
z Ukrainy ogromnie podziękować.  Zgłaszają się do nas ofiarodawcy także z zagranicy za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Prawda jest jednak taka, że zapasy kończą się czasem tego samego dnia dlatego wciąż apelujemy o pomoc. Obecnie mamy praktycznie puste półki.

Jakie produkty teraz przyjmujecie?
Przyjmujemy w zasadzie wszystko, np. żywność suchą,  żywność  z długim terminem ważności i paczkowaną: konserwy, kremy czekoladowe do smarowania, mleko UHT, soki. Od niedawna dysponujemy także lodówką, więc prosimy o takie produkty jak pakowane sery, serki śmietankowe do smarowania, wędliny paczkowane, jogurty, dżemy, margaryna, masło. Bardzo ważne są także artykułu do mycia, prania i higieniczne i pampersy w rozmiarze 5 i 6. Prosimy o szampony, żele do mycia, środki do czyszczenia, gąbki, proszki i płyny w średnich pojemnościach, tak aby móc sprawiedliwie dzielić te artykuły wśród potrzebujących, którzy się do nas zgłaszają.

Czego już nie przyjmuje punkt?
Dziękujemy już za odzież i pluszowe zabawki.

Kiedy można dostarczyć dary?
Punkt Zbiórki w Centrum Aktywności Lokalnej na ul. Wiejskiej otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 -18:00.