MAJ 2022

Noc Muzeów w Iławie – program

Lubicie nietypowe spędzanie czasu, lekki dreszczyk emocji i spotkania z historią?

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią doczekaliśmy się powrotu Nocy Muzeów. W Iławie ta ogólnopolska inicjatywa odbędzie się w dwóch turach – w najbliższą sobotę 14 maja i środę 18 maja.

Poniżej przedstawiamy program i najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia. Zobaczcie, jakie atrakcje na Was czekają.

Program Nocy Muzeów w Iławie

14 maja/sobota

• 19.00 - 21.00 Szkoła Podstawowa nr 1

Program :

- Opowieści historyczne o budynku szkoły.

- Zwiedzanie strychu szkoły i zabytkowego zegara.

- Atrakcja wystawa pn. Najpiękniejsze kobiety lat 20. I 30. XX wieku.

• 19.00 Noc Muzeów w Kuźni Talentów u Marka Kałuży.

Program :

- występ muzyczny Mariusza Gołębiowskiego

- opowieści o historii dr Wiktor Chmielarczyk oraz Henryka Plisa

- zwiedzanie Kuźni Talentów

- ognisko z kiełbaskami

-płonące pochodnie

18 maja/środa

• 8.00 – 22.00 Pablo Picasso – wystawa grafik, sala konferencyjna Iławskiego Centrum Kultury
  • 17.00 - 21.00 Dawniej i współcześnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie
  • 17.30 Rejs ku zachodzącemu słońcu z przewodnikiem Wiesławem Skrobotem na pokładzie statku Ilavia (wymagane wcześniejsze zapisy w Informacji Turystycznej przy Ratuszu)
  • 18.00 - 22.00 Od Iławy do Podhala – wernisaż i wystawa zdjęć autorstwa Tomasza Sławińskiego, Informacja Turystyczna
  • 18.00 - 22.00 Eksponaty z Historią Waldemara Wysockiego - Salka Muzealna w kamienicy przy ul. Kościuszki 4
  • 18.30 - 21.00 Iława wczoraj i dziś w fotografii Andrzeja Świdzińskiego, Urząd Miasta
  • 18.30 -  21.00 Kolekcja iławskich kubków Grzegorza Gerycha, Urząd Miasta
  • 19.00 Historie iławskiego ratusza z Dariuszem Paczkowskim, Urząd Miasta
  • 20.00 i 21.00 Zagubieni w przeszłości – spacer z historią, Kinoteatr „Pasja” z udziałem Iławskiej Grupy Aktorskiej
  • 22.00 Nie tylko wieża – tajemnice Czerwonego Kościoła, Parafia Przemienienia Pańskiego

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a miejsca będą otwarte zgodnie z powyższym harmonogramem.

Uwaga! Na rejs statkiem Ilavia wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca w Informacji Turystycznej przy Ratuszu (tel. 89/648-58-00).

Serdecznie zapraszamy!