• 09
    MAR 2022

  • Kategoria:Dla mieszkańców

    Rozlicz PIT w Iławie i wygraj 7000 zł!

Z inicjatywy  burmistrza Dawida Kopaczewskiego w tym roku w Iławie odbędzie się pierwsza loteria podatkowa*, w której udział będą mogli wziąć wszyscy rozliczający się z podatku w Urzędzie Skarbowym w Iławie. Gra jest warta świeczki bo nagroda główna w loterii to 7000 zł! Łączna pula nagród to 10 000 zł. Co ważne, nie trzeba być tu zameldowanym, by wziąć udział w loterii.

zdjęcie

Rozliczenie podatku PIT to coś co robi każdy z nas, obowiązkowo i bez wyjątku. Wypełniając deklarację za poprzedni rok najczęściej nie myślimy o tym,  co stanie się z częścią naszych dochodów, a to błąd! W formularzu PIT wybrać możemy bowiem nie tylko organizację, na którą  przeznaczyć 1%  podatku ale też miasto, w którym zarobione przez nas pieniądze będą dalej pracować. Oczywistym więc dla każdego podatnika powinien być wybór miasta, w którym mieszka i z którego zasobów korzystamy na co dzień.

Po co loteria?
-Poprzez loterię z atrakcyjną nagrodą główną chcemy zachęcić mieszkańców Iławy do rozliczania się z podatku w mieście. Obserwując bowiem praktyki innych samorządów sposób wydaje się najskuteczniejszy. To dla nas niezwykle ważne, aby  pieniądze iławian mieszkających na stałe, pracowały  tu na miejscu.  W ten sposób do budżet miasta może być zasilany w środki na bezpieczeństwo w mieście, utrzymanie szkół, przedszkoli i wszystkich tych zasobów, z których korzystamy na co dzień. Skoro tu żyjemy, pracujemy i korzystamy ze wszystkich dostępnych dóbr w mieście postarajmy się , aby podatek który i tak musimy zapłacić wrócił do naszego miasta- zaprasza burmistrz Dawid Kopaczewski.

Dlaczego warto?
Nagroda główna to 7000 zł, którą otrzyma osoba rozliczająca się podatku w Iławie. Spośród zgłoszeń rozlosowane zostaną także trzy nagrody pieniężne o wartości 1000 zł.

- Miasto tworzą ludzie, a Iławę  iławianki i iławianie.  Wychodząc z tego założenia wydaje się proste, że to my tworzymy przestrzeń miejską i mamy ogromny wpływ na jakość naszego w nim życia. Jeśli więc zależy nam na tym, aby zarobione przez nas pieniądze zostały zainwestowane tu na miejscu, warto zwracać uwagę na rozliczenie podatkowe i wskazać miasto Iława jako miejsce zamieszkania. Co ważne nie trzeba być tu zameldowanym, by móc tu rozliczać podatki, choć do zameldowania też zachęcam, a przecież to nic nie kosztuje. - dodaje burmistrz Dawid Kopaczewski. 

Jak to zrobić?
Aby wziąć udział w loterii należy odpowiednio wypełnić formularz PIT:

  • wskazać miasto Iława jako miejsce zamieszkania (nie trzeba być zameldowanym w Iławie)

  • wybrać Urząd Skarbowy w Iławie.

  • oraz zgłosić udział na stronie: www.pitwilawie.pl

W marcu zostanie uruchomiona strona internetowa, poprzez którą będzie można zgłosić swój udział! W loterii będą mogły wziąć udział wszystkie osoby mieszkające w Iławie, które rozliczyły się z podatku w Urzędzie Skarbowym w Iławie w terminie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2022 roku.

*Powyższa informacja jest zapowiedzią zaplanowanego wydarzenia loterii podatkowej, której rozpoczęcie zaplanowane jest na marzec 2022 r.