GRU 2021

Ludzie o wielkich sercach. Konkurs Bratnia Dłoń rozstrzygnięty!

6 grudnia na sali sesyjnej iławskiego ratusza odbyła sie uroczystość wręczenia nagród i statuetek, które z rąk burmistrza Dawida Kopaczewskiewgo i zastępczyni Doroty Kamińskiej odebrały trzy osoby z naszego miasta.

Jak co roku o tej porze myślami jesteśmy z tymi, którzy pomagają i nie chcą nic w zamian. Za nami tegoroczna edycja konkursu "Bratnia Dłoń" czyli wydarzenia szczególnego,  dla wyjątkowych osób, za wyjątkowe serce i dobro, które roztaczają wokół siebie każdego dnia.

Złotą Statuetkę Bratnia Dłoń otrzymała Pani Gabriela Has, Nagrody Burmistrza przyznano z kolei Panu Józefowi Korzeniewskiemu i Panu Mirosławowi Winnickiemu. Poniżej prezentujemy sylwetki laureatów:

Gabriela Has
Wieloletni pracownik MOPS Iława. Od 18 lat pracuje z osobami starszymi, niepełnosprawnymi oraz z długotrwale chorymi . Praca jest jej pasją, której poświęca także dużo prywatnego czasu.  W MOPS Iława pracuje na stanowisku fizjoterapeuty, jest otwarta na potrzeby drugiego człowieka, jej duża wrażliwość powoduje, że jest bardzo lubiana przez swoich podopiecznych. Angażuje się w zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami po godzinach pracy, angażuje się w projekty realizowane na rzecz osób starszych , samotnych i niepełnosprawne. m.in. Dzień Seniora, Dzień Babci i Dziadka, pomaga przy organizacji wigilii dla osób bezdomnych i samotnych. Bierze czynny udział w powiatowych olimpiadach dla osób niepełnosprawnych oraz jest zaangażowana w program „Wspieraj Seniora”, „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” prowadzi także zajęcia w Klubie Seniora. Jest doskonałym przykładem człowieka, który z misją, pasją i poświęceniem pomaga ludziom starszym i niepełnosprawnym.

Mirosław Winnicki
Pan Mirosław jest Radnym Miejskiej Rady Seniora oraz Przewodniczącym Iławskiego Klubu Seniora. Od wielu lat podejmuje inicjatywy w szczególności dla osób starszych i niepełnosprawnych.  Jest organizatorem wycieczek krajoznawczych oraz rowerowych dla seniorów.  Jako radny podejmuje działania zmierzające do likwidacji barier w Iławie. Pan Mirosław jest osobą zaangażowaną społecznie. Pomaga przy organizowaniu imprez integracyjnych, kulturalno-rozrywkowych oraz zajęć tematycznych ze specjalistami. W czasie pandemii niósł pomoc osobom potrzebującym poprzez rozwożenie maseczek do domów oraz pomagał przy codziennych zakupach.

Józef Korzeniewski
Przewodniczący koła Pokolenia w Iławie, które zrzesza 35 osób, pierwszych powojennych mieszkańców miasta. W większości są to osoby z różnymi niepełnosprawnościami powyżej 75 roku życia . Pan Józef bardzo aktywne działa n rzecz ww. osób organizuje wycieczki, spotkania okolicznościowe  i prelekcje historyczne.

Szczególne podziękowania z rąk bumistrza Dawida Kopaczewskiego oraz zastępczyni Doroty Kamińskiej otrzymał również Pan Arkadiusz Szewczyk.
Pan Arkadiusz od lat pomaga w rozwoju działalności osób niewidomych i słabowidzących w sferze sportu, kultury u turystyki. Posiada uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego. Od 2011 jest trenerem wolontariuszem w Iławskim Klubie Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „ MORENA.” Pan Arkadiusz  pełni ważną funkcję w procesie szkolenia zawodników, zajmuje się nie tylko treningami, ale również  konserwacją broni, transportem członków sekcji strzeleckiej na zawody. Podczas odbywania się strzeleń na zawodach, pełni niezwykle istotną funkcję jako asystent-przewodnik. Zajmuje się organizacją sprzętu, naprowadzaniem zawodnika na cel, poprawą kalibracją przyrządów celowniczych. Tworzy zespół z zawodnikiem, bez dobrego i odpowiedniego asystenta sportowcy niepełnosprawni wzrokowo nie mogliby brać udziału w zmaganiach na strzelnicy oraz reprezentować nasze miasto podczas zawodów ogólnopolskich. Od 2018 roku pan Arkadiusz jest emerytem i od tego czasu jego osobiste zaangażowanie w pracę klubu zwiększyło się znacząco. Od 3 lat pomaga w organizacji i przebiegu ogólnopolskich obozów kajakowych oraz żeglarskich dla osób niewidomych i słabowidzących odbywających się na Jezioraku. Od wielu lat jest także sędzią Mistrzostw Polski w Strzelectwie Laserowym i Pneumatycznym oraz kajakarstwie płaskodennym niewidomych i słabowidzących.

Uroczystość Bratnia Dłoń poprowadziła Monika Kowalska-Kastrau Pełnomocnik Burmistrza ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych

Serdecznie gratulujemy!