• 24
    LIS 2021

  • Kategoria:Dla mieszkańców

    Darmowe szczepienia przeciw grypie

Rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich. Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada2021 r. mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie.

zdjęcie

Co należy zrobić żeby się zaszczepić?
Wystarczy,że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.Zgłoszenia w dowolnym punkcie szczepień i bez recepty - Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty naszczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień iumówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie, a następnie udać się na wizytę do lekarzakwalifikującego do zabiegu.

Mapa ponad 3000 punktów, w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype.

Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np.przeciw COVID-19 i przeciw grypie.

Podstawowym zadaniem szczepionki przeciwko grypie jest wzmocnienie odporności na zakażenie wirusem grypy. Szczepienia są skuteczną metodą zapobiegania zachorowaniom na tę chorobę oraz powikłaniom i zgonom.

Szczegółowe informacje, w tym dane kontaktowe do punktów szczepień zostały podane na stronie urzędu w zakładce Grypa Informacje https://www.gov.pl/web/zdrowie/grypainformacje .