• 16
    LIS 2021

  • Kategoria:Dla mieszkańców

    Dziękując za pomoc i wielkie serce - konkurs Bratnia Dłoń 2021.

Co roku o tej porze ogłaszamy wyjątkowy konkurs dla wyjątkowych ludzi.  Nagrody przyznawane w ramach „Bratniej Dłoni” to podziękowania dla tych,  którzy swoim wielkim sercem czynią świat lepszym. Już można zgłaszać kandydatów. Znacie kogoś, kto na co dzień pomaga innym i chcecie mu podziękować, ale nie wiecie jak? Ten konkurs to najlepsza okazja. 

zdjęcie

Konkurs Bratnia Dłoń skierowany jest do osób, które na co dzień  angażują się  w pomoc osobom z niepełnosprawnościami.  Ich bezinteresowana pomoc to w dzisiejszych czasach to  prawdziwy skarb.  Poświęcają one czas i energię drugiemu człowiekowi, a dzięki temu przyczyniają się do zwiększania aktywności i poprawy komfortu życia osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich. A ponieważ ich ogromnego serca i dobroci często nie widać gołym okiem, tym bardziej zasługują na podziękowania i wyróżnienie. Wyjątkowe działania zasługują bowiem na szczególny rodzaj nagrody i głośne oklaski. Dlatego też Gala „Bratniej Dłoni” ma uroczysty charakter i organizowana jest w ramach  Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tym roku wydarzenie zaplanowane jest na 6 grudnia. w Kinoteatrze "Pasja”. Wówczas, już po raz piąty poznamy laureatów jedynego takiego konkursu w Iławie. 

Burmistrz Miasta Iławy zaprasza do składania Wniosków o przyznanie nagrody  "Bratnia Dłoń" oraz Złotej Statuetki Bratnia Dłoń za całokształt  działań na rzecz drugiego człowieka.

Zgłoszone propozycje wraz z uzasadnieniem zostaną wnikliwie przeanalizowane i na ich podstawie utworzone zostanie  grono tegorocznych laureatów. Jeśli chcesz zgłosić do konkursu organizację, instytucję lub konkretnych wolontariuszy wspierających osoby z niepełnosprawnościami należy wypełnić formularz (w załączeniu do artykułu).

 Warto docenić trud i zaangażowanie  tych, którzy  poświęcają swoje życie innym!

 

  • Termin składania wniosków: do 23.11.2021 r.
  • Wniosek należy przekazać osobiście do Kancelarii Urzędu Miasta Iławy, ul. Niepodległości 13,
  • Osoba do kontaktu:  Monika Kowalska-Kastrau 89-649-01-89
  • Nagrody będą wręczane w Kinoteatrze ,,Pasja” w Iławie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami  w dniu 6 grudnia 2021 r.