MAR 2023

Śmieci to nie żarty! 1 kwietnia posprzątaj z nami miasto!

Urząd Miasta Iławy razem z radną Anną Pogodowską zaprasza do wspólnego sprzątania Iławy! 1 kwietnia o godz. 11:00 wyruszamy z dwóch lokalizacji: z Osiedla Piastowskiego przy boisku oraz  ze ścieżek pieszo-rowerowych (ul. Piaskowa/ Świerkowa) przy rzeźbie mrówki. Zapewniamy worki i rękawiczki. Bądźcie z nami!

Wiosna to nie tylko czas na porządki w domach i ogrodach. Przyjście wiosny co roku odsłania zalegające po zimie śmieci, które przykryte białym pyłem nie rzucają się w oczy.  Pierwsze promienie przynoszą nie tylko krokusy, przebiśniegi i pierwsze zielone pąki na drzewach, ale niestety także kwiatki w postaci butelek, plastikowych opakowań lub co gorsze, całych worków śmieci wyrzucanych bezmyślnie na terenach zielonych i przy zbiornikach wodnych.
Zrzucać winę na innych łatwo, wiadomo. Podwinąć rękawy i pozbierać to, co naśmiecił człowiek, już trudniej. My jednak liczymy na Was  i zapraszamy do wspólnego posrzątania naszej pięknej Iławy. Trud się opłaci, a widoki podczas wiosennego spaceru zrekompensują nam wszystkim wysiłki. Zabierzmy dzieci, siostrę, brata i sąsiada, dużo dobrego humoru i pozytywnej energii.

* ZAPEWNIAMY WORKI I RĘKAWICZKI W MIEJSCACH ZBIÓRKI