LUT 2023

• Kategoria:Dla mieszkańców, ZKM

Zakład Komunikacji Miejskiej w Iławie ma nowego prezesa

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Nadzorczej iławskiej spółki, oficjalnie przyjęto nominację p. Macieja Jaszczuka na nowego prezesa ZKM w Iławie.

W ramach ogłoszonego naboru wpłynęło siedem ofert, z który dwie zostały odrzucone: jedna nie spełniała wymogów formalnych, zaś druga wpłynęła po wyznaczonym terminie.

Burmistrz Iławy, Dawid Kopaczewski, wzorem poprzednich konkursów na stanowiska prezesów spółek komunalnych, powołał szeroką komisję, która miała za zadanie dokonać oceny kandydatów. W jej skład wchodzili: burmistrz, jego zastępca, członkowie Rady Nadzorczej ZKM, obecny prezes spółki i główna księgowa oraz dwóch radnych rady miejskiej. Wszystko po to, by zapewnić transparentność wyboru.

Każdy członek komisji zadawał przygotowane przez siebie pytania, które dotyczyły szerokiego zakresu zarządzania spółką m.in. obszaru finansowego i organizacyjnego. Ponadto każdy kandydat musiał zaprezentować swoją wiedzę z zakresu kodeksu spółek handlowych oraz wizję rozwoju iławskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej.

Komisja rekrutacyjna przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne ze wszystkimi pięcioma kandydatami. Najwyższą liczbę punktów uzyskał p. Maciej Jaszczuk z Warszawy. Nowy prezes charakteryzuje się ponad piętnastoletnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach kierowniczych m.in. w Urzędzie Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, PKP Polskich Liniach Kolejowych oraz firmie GTM Systems. Posiada wykształcenie wyższe oraz dyplom MBA. Włada dwoma językami: angielskim i rosyjskim.

Nowy prezes przejmuje stery w spółce z rąk odchodzącego na emeryturę p. Romana Smolińskiego, który od sierpnia 2019 r. zarządzał iławską komunikacją publiczną.