STY 2023

• Kategoria:ICK

Koncert Noworoczny "Cafe Bodo"

Czarowną atmosferę międzywojennej Polski wykreowali znakomici artyści podczas Koncertu Noworocznego "Cafe Bodo". Na scenie wystąpiła Orkiestra Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały wraz z solistami oraz tancerzami z Dance Rouge. W rolach głównych mogliśmi podziwiać:
- finalistę dziesiątej edycji The Voice of Poland, Tadeusza Seiberta, który wcielił się w postać Eugeniusza Bodo oraz
- Emilię Czekałę, która śpiewała głosem Hanki Ordonówy.
A wszystko to przy zapachu kawy, wśród szali boa, kapeluszy i fraków.

Zebranych powitali: Dawid Kopaczewski, Burmistrz Miasta Iławy oraz Lidia Miłosz, Dyrektorka Iławskiego Centrum Kultury.

- Cieszę się, że ten wyjątkowy koncert stał się naszą, iławską tradycją - mówi Dawid Kopaczewski.

Wśród zaproszonych gości pojawili się:
- Elżbieta Gelert, posłanka na sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
- Zbigniew Ziejewski, poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
- Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego,
- Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego,
- samorządowcy z terenu powiatu iławskiego i przedsiębiorcy, przedstawiciele duchowieństwa i organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele mediów.

Publiczność wypełniła halę sportowo-widowiskową, gdzie odbył się koncert.

- W imieniu całego zespołu Iławskiego Centrum Kultury w Nowym Roku życzę Państwu wszelkiej pomyślności, wartościowych doznań kulturalnych w naszej pięknej Iławie, a dziś wspaniałej muzyczno– teatralno-tanecznej rozrywki - mówi Lidia Miłosz.

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć najbardziej znane przeboje, tj. "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Całuję twoją dłoń Madame", "Świat się zaczął dziś", "Już taki jestem zimny drań", "Miłość ci wszystko wybaczy", "Sex appeal"

Były gromkie brawa i owacje na stojąco. Widownia chętnie śpiewała z artystami.

Koncert Noworoczny odbył się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Iławy, a Organizatorem i Gospodarzem wydarzenia było Iławskie Centrum Kultury.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęło Meloradio.

Sponsorem cateringu dla artystów był Damian Majewski, właściciel restauracji "U Czapy"