PAZ 2022

• Kategoria:#SolidarnizUkrainą, Dla mieszkańców

Przekazujemy 2 autobusy Ukrainie. Napełnijmy je darami.- ZMIANA TERMINU!

Dwa miejskie autobusy typu SOLBUS pojadą na Ukrainę, w ramach pomocy dla osób dotkniętych zniszczeniami wojennymi. To pierwsza reakcja miasta Iławy po spotkaniu Burmistrza Miasta Iławy z przedstawicielami ukraińskiego miasta Mikołajów, gdzie autobusy są bardzo potrzebne do przewozu dzieci do szkół.

UWAGA! ZMIANA TERMINU! Prosimy wszystkich darczyńców o przekazanie produktów do CAL-u najpóźniej do środy 26 października!🙏 Za wszystkie serdecznie dziękujemy w imieniu mieszkańców Mikołajewa

- Jeśli możemy w taki sposób pomóc, a jest to w naszym zasięgu, to musimy szybko zadziałać. Przekazujemy do Mikołajowa autobusy, które zjechały już z naszych dróg, nie są już nam niezbędne, a mogą pomóc tam na miejscu i na pewno dobrze posłużą jeszcze wiele lat. Solbusy aktualnie poddawane są przeglądom i drobnym naprawom, ale już wkrótce wyruszą w długą podróż na Ukrainę. – mówi burmistrz Dawid Kopaczewski. Nie pozwólmy, by autobusy te pojechały puste, niech będzie to transport pełen darów, niech przyniesie odrobinę radości w tej trudnej sytuacji, w jakiej się znajdują nasi sąsiedzi.- dodaje burmistrz.

Dziękujemy ks.Jarosławowi Gościńskiemu Cerkwi św. Jana Apostoła w Iławie, za współpracę i pomoc w realizacji tego zadania. Dzięki jego inicjatywie mogliśmy poznać przedstawicieli Mikołajewa, wysłuchać ich oraz zorganizować niezbędna pomoc.

Teraz liczymy na Waszą pomoc!
Zbiórkę darów do Mikołajewa prowadzić będziemy w Centrum Aktywności Lokalnej,
przy ul. Wiejskiej 2d do 31 października.
Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą przyłączyć się do zbiórki do przynoszenia darów
od poniedziałku do piątku od 12.00 do godziny 18.00.

Iława solidarna z Ukrainą!

Oto lista najpotrzebniejszych produktów:

• koce w bardzo dobrym stanie lub nowe;
  • śpiwory w bardzo dobrym stanie lub nowe;
  • karimaty z izolacją termiczną;
  • ciepła bielizna- nowa;
  • konserwy;
  • środki czystości;
  • środki opatrunkowe;
  • środki higieny osobistej;
  • agregat prądotwórczy;

Dodatkowo:

• artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży;
  • leki przeciwwirusowe, przeciwgorączkowe;
  • dżemy;
  • kawa, herbata, kakao...

Małe –wielkie rzeczy!

Iławskie autobusy mają służyć najmłodszym mieszkańcom Mikołajowa. Zachęcamy zatem dzieci z Iławy do przygotowania niespodzianki dla ich rówieśników za wschodniej granicy. Mogą to być obrazki lub laurki, lub po prostu kartki z pozdrowieniami, mały gest który może wywołać bezcenny uśmiech dziecka! Prace można przynosić razem z darami do CAL-u lub do Biura Informacji Turystycznej w Iławie przy ratuszu czynnego codziennie od 8.00 do 16.00.