WRZ 2022

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w pobliżu Iławy

Okazją ku temu było odsłonięcie pamiątkowej tablicy na cześć kapitana Żeglugi Wielkiej, inżyniera Zbigniewa Sulatyckiego w Badawczo-Szkoleniowym Ośrodku Manewrowania Statkami w miejscowości Kamionka.

Badawczo-Szkoleniowy Ośrodek Manewrowania Statkami im. kpt. ż.w. Zbigniewa Sulatyckiego

Kapitan Żeglugi Wielkiej, inż. Zbigniew Sulatycki gościł dzisiaj w Badawczo-Szkoleniowym Ośrodku Manewrowania Statkami gdzie wraz premierem RP Mateuszem Morawieckim, burmistrzem Dawidem Kopaczewskim i wieloma znamienitymi gośćmi odsłonił pamiątkową tablicę. Tym gestem uhonorowano wieloletnie zasługi kapitana na rzecz rozwoju polskiej gospodarki morskiej. Kapitan Zbigniew Sulatycki był długoletniemu instruktorem Badawczo-Szkoleniowego Ośrodka Manewrowania Statkami, był również podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej w rządzie Jana Olszewskiego i Hanny Suchockiej. W 2016 roku został powołany przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka w skład Konwentu Morskiego. Kapitan za swoje zasługi i działnia został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił zasługi uhonorowanego gościa jednocześnie gratulując mu odwagi w momentach kiedy w Polsce panował ustrój komunistyczny. Burmistrz Kopaczewski na ręce kapitana zlożył pamiątkowy list gratulacyjny.