• 08
    SIE 2022

  • Kategoria:Dla mieszkańców

    Burmistrz Dawid Kopaczewski: kolejne kamery zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców.

Niedawno w czterech centralnych punktach na terenie Iławy zainstalowano nowe kamery obrotowe, które monitorują na bieżąco newralgiczne, często uczęszczane drogi i obiekty. To kolejny, ważny krok do tego, aby mieszkańcy Iławy w każdym momencie czuli się bezpiecznie, a w razie nieszczęśliwego zdarzenia służby mogły szybciej ocenić sytuację.

zdjęcie

Nowe urządzenia, czyli kamery obrotowe z funkcją zoom, które swoim zasięgiem obejmują cały teren dookoła, zainstalowane zostały na budynku Osiedlowego Domu Kultury na u. Skłodowskiej Curie i obejmują zasięgiem ulicę, ronda, przystanek autobusowy  i  przejścia dla pieszych, a także teren przy przychodni „ Zdrowie”.  Aby rozszerzyć zakres widoczności ulicy Skłodowskiej kamery zainstalowano także na budynku Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Komendy Powiatowej Policji w Iławie, oraz Szkoły Podstawowej nr 5.  W ten sposób służby monitorujące mają pełen wgląd w sytuację przy szkołach i pobliskich przejściach dla pieszych, często uczęszczanych przez dzieci i młodzież, a także na tzw. iławskim Manhattanie, ulicy Wiejskiej i pobliskich przystankach autobusowych.

-Z każdym rokiem sukcesywnie zwiększamy ilość kamer miejskiego monitoringu, aby mieszkanki i mieszkańcy Iławy czuli się bezpieczniej. Szczególnie ważne są tereny przy szkołach, gdzie każdego dnia uczniowie przechodzą przez przejścia dla pieszych. Wiele nieszczęśliwych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, do których dochodzi właśnie  na przejściach, to sytuacje, w których dokładna rekonstrukcja zdarzeń jest niezwykle ważna. Dlatego po wielu rozmowach i w porozumieniu ze służbami policji zdecydowałem o zainstalowaniu nowych urządzeń monitorujących w tych punktach Iławy .Dziękuję pracownikom iławskiego monitoringu za zaangażowanie w tę sprawę.  - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

-Dziękuję Komendantowi Komendy Powiatowej Policji , dyrektorom szkół oraz dyrektorce ICK za współpracę w tym ważnym dla nas temacie. Bez tego wsparcia nasze działania nie byłyby możliwe- dodaje burmistrz Kopaczewski.

Koszt czterech nowych kamer w mieście to niewiele ponad 10 tys. zł.