• 03
    SIE 2022

  • Kategoria:Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

    XXVII MISTRZOSTWA IŁAWY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

zdjęcie

XXVII MISTRZOSTWA IŁAWY W  SIATKÓWCE PLAŻOWEJ KOBIET, MĘŻCZYZN I
PAR MIESZANYCH, TYM RAZEM SPORTOWA RYWALIZACJA W DESZCZU !!!

W niedzielę 10 lipca 2022 roku na boiskach miejskiej plaży „Dzika
Plaża” w Iławie, siatkarki i siatkarze plażowi rozegrali XXVII
Mistrzostwa Iławy w Siatkówce Plażowej Kobiet, Mężczyzn i Par
Mieszanych. Pogoda nie była sprzymierzeńcem dla pięciu par
żeńskich, jedenastu męskich i siedmiu par mieszanych, rywalizujących
o tytuł mistrza Iławy. Opady deszczu bardzo wybitnie wpływały na
poziom zawodów, lecz nie miały wpływu na sprawne rozegranie meczów
we wszystkich kategoriach. Raz jeszcze zawodnicy uczestniczący w
zawodach siatkówki plażowej w Iławie udowodnili że jest to sport dla
ludzi o mocnym charakterze.
Wśród kobiet najlepsze okazały się wychowanki MKS Zryw-Volley Iława
Anna Grajewska i Wiktoria Borszewska, które w sportowej rywalizacji
pokonały swoje młodsze koleżanki klubowe Ewelinę Jarnicką i Nikolę
Sołobodowską.
W turnieju mężczyzn rozgrywanym systemem „brazylijskim” dla
jedenastu par, najlepsi okazali się ojciec i syn – Piotr Rząca i
Jakub Rząca, którzy w meczu finałowym pokonali wychowanków Zrywu,
Roberta Rólkiewicza i Aleksa Cichockiego.
Ostatnim akordem mistrzostw był tradycyjnie turniej par mieszanych, w
którym najlepsi okazali się Wiktoria Borszewska i Aleks Cichocki,
pokonując w meczu finałowym parę Anna Grajewska i Krzysztof Rząca.
Najlepsze zespoły otrzymały medale mistrzostw, puchary oraz cztery
pary w każdej kategorii pamiątkowe nagrody ufundowane przez Wydział
Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Iława.
Po raz kolejny organizatorem mistrzostw był MKS Zryw-Volley Iława oraz
Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

WYNIKI
XXVII MISTRZOSTW IŁAWY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

KOBIETY:
1 Grajewska Anna/Borszewska Wiktoria
2 Jarnicka Ewelina/Sołobodowska Nikola
3 Bączek Oliwia/Cichowska Paulina
4 Saczuk Wiktoria/Pomoryn Maja
5 Pielenc Natalia/Kaczmarczyk Martyna

MĘŻCZYŹNI:
1 Rząca Piotr/Rząca Jakub
2 Rólkiewicz Robert/Cichocki Aleks
3 Wilemski Szymon/Rólkiewicz Roman
4 Dudulski Mateusz/Błaszczyk Łukasz
5-6 Rząca Krzysztof/Olszewski Amadeusz
5-6 Pielenc Mikołaj/Augustyniak Kacper
7-8 Klonowski Jakub/Mazurowski Jakub
7-8 Nastaj Olgierd/Rząca Konrad
9-11 Migdał Maciej/Madej Wojciech
9-11 Jarnicki Bartosz/Szulc Igor
9-11 Borszewski Kacper/Milas Maksymilian

PARY MIESZANE:
1 Borszewska Wiktoria/Cichocki Aleks
2 Grajewska Anna/Rząca Krzysztof
3 Rząca Małgorzata/Rząca Piotr
4 Bączek Oliwia/Pielenc Mikołaj
5-6 Saczuk Wiktoria/Milas Maksymilian
5-6 Cichowska Paulina/Borszewski Kacper
7 Pielenc Natalia/Rząca Konrad